Мрежа удружења за побољшање положаја жена на селу Републике Српске

Прва редовна сједница скупштине Мреже Прогрес, мреже удружења за побољшање положаја жена на селу Републике Српске, одржана је 27.02.2014.год. у сали општине Лопаре. Поред 14 представница удружења- чланица мреже, из 14 општина у Републици Српској, скупштини су присуствовале и представнице локалне управе општине Лопаре и општинске комисије за равноправост полова. Присутне је на самом почетку поздравио начелник општине г-дин др Радо Савић.На сједници су анализирани и усвојени годишњи извјештаји за 2013. годину и План рада за 2014. Годину. Такође, представљени су Kодекс понашања и Финансијски правилник мреже, који ће се у наредном периоду разматрати и дорађивати од стране чланица Мреже. Од анализаираних активности планираних за текућу годину издвајамо припреме за обиљежавање 15. октобра – свјетског дана жена на селу и планирање Четвртог сајма жена на селу Републике Српске тим поводом. Чланице мреже су сагласне да 2014. године ову, већ традиционалну, манифестацију организују у Невесињу.