ОТВОРЕНА РЕНОВИРАНА ШКОЛА У МАЧКОВЦУ

Ученици подручне школе у Мачковцу похађаће нову школску годину у обновљеним и реновираним просторијама школе. До сада је у овој школи настава извођена у неусловним просторијама, без унутрашњег тоалета и без просторија за наставно особље у учионицама у којима је зими било немогуће постићи оптималну температуру ваздуха. Захваљујући госпођи Данијели Тегин Савић, која води поријекло из Лопара, а данас живи и ради у Швајцарској и асоцијацији коју је основала- Хоризонт Босниа, малишани мачковачке школе добили су савремено опремљене школске просторије. Асоцијација Хоризонт Босниа прикупила је укупно 18.500,00 КМ, док је општина Лопаре обезбиједила додатних 5.000,00 КМ за завршетак радова. Радовима су обухваћени: реновирање учионица, кречење и уградња ламината, реновирање ходика, изградња двије оставе, изградња зборнице за наставно особље, изградња вањског степеништа, уградња унутрашњег тоалета за ученике и наставнике, увођење воде и изградња канализационог одвода. Реновирање школе завршено је за два мјесеца, а извођач радова ДОО „МЦГ ИТЕГРАЛ“ из Лопара и овај пут професионално је обавио све наведене радове.

P1110053 P1110037 P1110038