ОГЊЕНА МАРИЈА – СЛАВА ХРАМА У ПЕЉАВАМА

Српска православна црква и вјерници данас обиљежавају празник свете великомученице Марине – Огњена Марија, како у народу зову ову светицу.
Овај празник је слава храма у Пељавама.
Након служења литургије извршен је трократни опход око храма, служен парастос погинулим борцима Одбрамбено отаџбинског рата, код споменика у Пељевама који се налази у порти цркве, а потом је сломљен славски колач.
Протојереј ставрофор Зоран Илић, парох прибојски је позвао вјернике да помогну завршне радове на осликавању богомоље.
„Остало је још неких тридесет квадратних метара и надамо се да ћемо успјети то довршити како би догодине, ако Бог да осветили живопис и нови светосавски дом“, казао је свештеник Илић.
Након служења парастоса, цвијеће и вијенце су положили породице погинулих бораца, саборци, представници општинске борачке организације и представници општинске власти на челу са начелником општине Радом Савићем, делегат из реда српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине Бих Желимир Нешковић, одборници СО-е и поштоваоци тековина Одбрамбено отаџбинског рата.