Одржана обука за одборнике

Савез општина и градова Републике Српске у сарадњи са Развојним програмом уједињених нација (УНДП) уз подршку ОСЦЕ-а, данас је одржао је  обуку за одборнике Скупштине општине Лопаре на тему: ”Шта одборници треба да знају о локалној самоуправи?”

Циљ обуке је да се новоизабраним одборницима помогне да стекну полазни увид у функционисање локалне самоуправе, надлежности органа јединице локалне самоуправе, структуром и финансирањем локалне власти, основама буџета и другим питањима, како би могли да успјешно извршавају своје улоге и одговорности и сарађују са другим одговорним актерима.

У току извођења обуке одборници су упознати са практичним питањима и изазовима са којима се ће сусретати у свом раду,  а након обуке учесници су добили цертификате о завршеној обуци.