ОБАВЈЕШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ ОПШТИНСКОГ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

Општински штаб за ванредне ситуације општине Лопаре, одржао је састанак поводом околности везаних за пријаву нестанка особе.
Наиме, Полицијској станици Лопаре, 24.06.2022. године око 20,50 часова, пријављен је нестанак лица, Неђо Цвијетиновић, рођен 1944. године, настањен у Лопарама, који се истог дана око 09,00 часова удаљио од породичне куће. На основу изјаве пријавитеља – сина исти је отишао у бербу гљива на подручју Лопаре Села (Веселиновац), у подножју планине Мајевица те се није вратио кући.
Одмах је организована потрага у коју су укључени полиција, ватрогасци Лопара и Угљевика, шумари, ловци и представници ГСС Бијељина, исте вечери, а настављена је и данас 25.06.2022.године уз учешће око 60 људи, нажалост без резултата.
На сједници општинског штаба договорен је наставак потраге и упућени су додатни захтејви за помоћ.
Наставак потраге је планиран сутра 26.06.2022.год. у 8 часова, испред
полицијске станице у Лопарама.
Овим путем позивамо све грађане који се могу и желе укључити у потрагу да сутра дођу адекватно одјевени испред ПС Лопаре у 8 часова.
Контакт особа за информације је Жељко
Керовић 065539967.