САВИЋ И РОВЕР РАЗГОВАРАЛИ О НАСТАВКУ ТАКМИЧЕЊА УЧЕНИКА ОСНОВНИХ ШКОЛА О ПОЗНАВАЊУ НАЦИОНАЛНИХ МАЊИНА

Начелник општине Лопаре Радо Савић разговарао је предсједником Савеза националних мањина Републике Српске Фрањом Ровером.
Састанку су присуствовали представници Министарства просвјете и културе Републике Српске и ОЕБС-а.
Разговарало се о организовању такмичењу ученика основних школа о познавању националних мањина.
„Настављамо тамо гдје смо стали гдје нас је корона зауставила, од идуће године идемо са такмичењем основних школа“, саопштио је Ровер.
Он је навео да Савез националних мањина има план да се обиђу све локалне заједнице у Републици Српској. Ове године ће се одржати редовна скупштина Савеза и један фестивал националних мањина.
Ровер каже да он и Савез гаје симпатије према општини Лопаре и да је последње такмичење ученика основних школа о познавању националних мањина одржано баш у Лопарама, те да је било једно од најбоље организованих такмичења.
Начелник општине Лопаре је изразио задовољство што ће се наставити такмичење ученика основних школа о познавању националних мањина.
„То је добро и може користити свима, едукативно је и битно је да млади људи знају ко све живи са нама у Републици Српској“, закључио је Савић.