ПОТРЕБНА ЗНАЧАЈНИЈА ПОДРШКА ВИШЕЧЛАНИМ ПОРОДИЦАМА

Начелник општине Лопаре Радо Савић и предсјеник локалне Скупштине Миленко Ристић уприличили су пријем за предсједника Удружења вишечланих породица Републике Српске Миладина Готовца и предсједника Удружења вишечланих породица из Лопара Милета Перића. Готовац је рекао да се састанку разговрало о подршци структура валсти општине Лопаре локалном удружењу четири плус, која заиста постоји и изразио наду да ће она у будућности бити још боља и још већа.„Икористио сам прилику да начелника општине и предсједника Скупштине упознам са једном идејом, ја га зовем закон над законима, а то би био Закон о мајци“, изјавио је предсједник Удружења вишечланих породица Републике Српске.Он је децидно изнио план и идеју поменутог закона који, како је рекао, мора проћи кроз све структуре стручних служби институција до саме Скупштине Републике Српске која би га усвојила. Начелник општине Лопаре Радо Савић је подржао рад, како локалног тако и републичког удружења.„Имају добре иницијативе и сви у друштву требали да видимо како и на који начин активности овог удружења да заживе у свакој локалној заједници, те да се изнађу додатна средства како би се подржала породица, а поготово вишечална породица“, рекао је Савић.Он је нагласио да општина Лопаре већ неколико година издваја средства у поменуте сврхе кроз мјере популационе политике, коју је усвојила локална Скупштина.