ШКОЛУ ПЛИВАЊА У ЛОПАРАМА ЗАВРШИЛО 50 ДJЕЦЕ

На новоизграђеним базенима у Лопарама данас је једномјесечну школу пливања “Делфин” завршило 50 дjеце, узраста од шест до 14 година.

Инструктор пливања Перо Стевић рекао је новинарима да већина дjеце основношколског узраста у Лопарама нема искуства када је ријеч о пливању, те да је едукација потребна већ у школским оквирима.

Стевић је уручио захвалницу начелнику Лопара Ради Савићу за подршку коју је општина пружила школи пливања “Делфин” и најмлађим суграђанима.

Он је рекао да је ове љетне сезоне општина Лопаре, осим подршке школи пливања, поклонила бесплатне сезонске карте за свих 903 основца и средњошколца са подручја ове мајевичке општине, с циљем промоције здравог стила живота.

Према његовим ријечима, општина ће и наредне године ученицима обезбиједити пропуснице за базене и бесплатно похађање школе пливања.

“Веома је важно да основци и средњошколци савладају обуку пливања, посебно јер током школовања одлазе и на екскурзије на море”, додао је Савић.