Одржана прва редовна сједница СО-е Лопаре

На сједници одржаној 21.12.2012. године се разматрао следећи дневни ред.

Све тачке дневног реда усвојене су већином гласова.

1. Верификација извода из Записника 31. редовне сједнице Скупштине општине Лопаре одржане дана 12.06.2012. године и Конститутивне сједнице Скупштине општине Лопаре одржане дана 28.11.2012. године.
  2. Разматрање Извјештаја о реализацији одлука, закључака и других аката са 31. редовне сједнице Скупштине општине Лопаре одржане 12.06.2012. године и Конститутивне сједнице Скупштине општине Лопаре одржане дана 28.11.2012. године.
  3. Одборничка питања.
  4. Разматрање Извјештаја о спроведеним редовним локалним изборима 2012. године на подручју општине Лопаре.
  5. Избор сталних радних тијела Скупштине општине Лопаре.
  6. Разматрање приједлога Одлуке о именовању вршилаца дужности директора и органа управљања у јавним предузећима и установама на подручју општине Лопаре.
  7. Разматрање приједлога Одлуке о расписивању Конкурса за избор директора и органа управљања у јавним предузећима и установама на подручју општине Лопаре.
  8. Избор Комисије за провођење конкурса за избор директора и органа  управљања у јавним предузећима и установама на подручју општине Лопаре.
  9. Разматрање Извјештаја о извршењу Буџета општине Лопаре за период од 01.01.-31.03.2012. године.
  10. Разматрање Извјештаја о извршењу Буџета општине Лопаре за период од 01.01.-30.06.2012. године.
  11. Разматрање Информације о безбиједности саобраћаја, јавном реду и миру и стању криминалитета на подручју општине Лопаре.
  12. Разматрање Извјештаја о хигијенско-епидемиолошкој ситуацији на подручју општине Лопаре.
  13. Разматрање Информације о упису ученика у прве разреде основних школа и Средњошколског центра „Вука Караџић“ Лопаре у школској 2012./2013. години и о материјалном положају основног и средњег образовања на подручју општине Лопаре.
  14. Разматрање Информације о стању електро енергетских објеката на подручју општине Лопаре са предлогом мјера за зимску сезону.
  15. Разматрање:

а) Извјештаја о стању заштите животне средине на подручју општине Лопаре.

б) Приједлога Програма активности на заштити животне средине на подручју општине Лопаре.

16. Разматрање Информације о реализацији Програма рада Скупштине општине за прво полугодиште 2012. године.

17. Разматрање Извјештаја о раду радних тијела Скупштине општине за прво полугодиште 2012. године.

18. Разматрање Информације о остваривању права грађана у управном и другим поступцима код надлежних општинских органа.

19. Разматрање Извјештаја о стању путне мреже на подручју општине и припрема за зимску сезону.

20. Текућа питања:

20.1. Разматрање Закључка о исправци грешке у рјешењу бр. 02-285/98 од 02.07.1998. године на име Јовић (Јована) Илије из Лопара.

20.2. Разматрање Закључка о давању сагласности за продају неизграђеног градског земљишта у државној својини, непосредном погодбом у сврху комплетирања грађевинске парцеле Филиповић Зула из Кораја.