Свечана академија поводом Митровдана

Дана 07.11.2012. године, у 18,00 часова у ЦКИ у Лопарама одржана је Свечана академија поводом двадесет година од формирања 3. мајевичке бригаде Војске Републике Српске и крсне славе БОРС-а Митровдана у

организацији Општинске борачке организације Лопаре.
На академији су говорили председник председништва борачке организације Лопаре Ристо Радић који је истакао активности које Општинска борачка организација ради на обиљежавању значајних датума везаних за отаџбински рат као и актуелну проблематику борачке популације у Лопарама.
На академији се обратио и ратни комадант 3.мајевичке бригаде пуковник Миливоје Гарић који је говорио о ратном путу бригаде.
И на крају начелник општине Лопаре Др Радо Савић изразио је захвалност борцима оним погинулим и оним живима за стварање РС и нашу сигурну будућност.
Културно – умјетнички дио програма су припремили ученици СШЦ “Вук Караџић” и ОШ “Свети Сава” Лопаре.