ПОДРШКА РАЂАЊУ ДЈЕЦЕ И ВИШЕЧЛАНИМ ПОРОДИЦАМА

Скупштина општине Лопаре подржала је данас извјештаје о раду начелника и општинске управе за протеклу годину, те мјере популационе политике општине за ову годину којима је предвиђено издвајање 50.000 КМ за разне видове подршке рађању дјеце и вишечланим породицама.

Начелник општине Лопаре Радо Савић рекао је након сједнице новинарима да је протекла година за ову мајевичку општину била једна од најуспјешнијих.

“Посебно бих нагласио да је у привреди отворено 200 нових радних мјеста”, истакао је Савић.

Према ријечима предсједника Скупштине општине Лопаре Миленка Ристића, данашња сједница била је извјештајног карактера.

“Након зимске паузе, наставили смо са радом. Прихваћени су извјештаји из претходне године, али и дефинисани одређени правци када је ријеч о популационој политици”, рекао је Ристић.

На данашњој сједници одборници су усвојили информацију о раду Полицијске станице Лопаре.