УСВОЈЕН БУЏЕТ ЗА 2018. ГОДИНУ ОД 5.370.000 КМ

Одборници Скупштине општине Лопаре усвојили су данас буџет за 2018. годину у износу од 5.370.000 КМ, који је за 340.000 КМ већи у односу на овогодишњи.
Начелник општине Лопаре Радо Савић каже да буџет за 2018. гарантује стабилну годину.
“У буџету за 2018. годину наћи ће се средства за развој инфраструктуре у руралним дијеловима општине, за пројекат изградње 10 кућа оштећених у клизиштима, за популациону политику, за стипендије, као и средства за социјално угрожене”, рекао је Савић новинарима.
Он је оцијенио да је ово једна од најуспјешнијих година за Лопаре јер је отворено 150 нових радних мјеста у реалном сектору.
“Очекујемо да ће у 2018. годину бити отворено још 150 радних мјеста, а већ разговарамо са инвеститорима и шаљемо поруку потенцијалним улагачима тако што смањујемо стопе пореза на непокретности онима који се баве производњом”, рекао је Савић.
Одборници су усвојили одлуку о ребалансу буџета чији се план увећава за 31 одсто у односу на првобитни план из 2017. годину у износу од 6.580.000 КМ.
На данашњој сједници СО Лопаре усвојена је и одлука о извршењу буџета за девет мјесеци ове године који је у суфициту од 172.434 КМ.
Предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић оцијенио је да је буџет за 2018. годину развојног карактера.
“Скупштина је у 2017. години радила стабилно, већина одлука донесена је једногласно, а све на добробит наших становника”, рекао је Ристић новинарима.
Шеф клуба одборника СНСД-а Ђоко Васић рекао је да је ова странка сагласна са буџетским оквиром, али не и са расподјелом средстава.
На данашњој сједници усвојен је и Програм рада СО Лопаре за 2018. годину, као и Програм рада начелника општине за наредну годину.