Одржана манифестација „Дани дијаспоре“

Манифестација „Дани дијаспоре 2017“ одржана је у периоду 28-30.7.2017. године и отворена је изложбом слика које су настале на X Ликовном сабору у „Атељеу 313“ професора Миладина Лукића. Након тога одиграна је позоришна представа „Гастарбајтер“ аутора Миодрага Лукића.

Други дан манифестације одржан је састанак Привредног савјета општине Лопаре уз присуство представника дијаспоре. Протекли период је оцијењен као веома повољан што се тиче улагања на подручју општине Лопаре.
У недјељу завршни дан манифестације уприличен је традиционалним САЈМОМ ДОМАЋИХ ПРОИЗВОДА уз емитовање емисије НЕДЈЕЉНО ПОПОДНЕ БН Телевизије у порти спомен цркве у Лопарама. Сајам ракије и домаћих производа отворили су министар спољне трговине и економских односа БиХ Мирко Шаровић и начелник општине Лопаре Радо Савић. Отварању сајма присуствовали су народни посланици Вукота Говедарица, Бранислав Бореновић, Игор Остојић, Желимир Нешковић, градоначелник Бијељине Мићо Мићић и други гости из сусједних општина. Том приликом пред више стотина посјетилаца, поред богатог кулутурно-забавног програма, наступили су чланови СПКД „Просвјета“, затим естрадни умјетници, пољопривредни произвођачи, привредници, разни еминентни гости из свијета, културе и привреде.