Мајевица – обиљежавање планинских путева и пјешачких стаза

Лопаре, 06. април 2017. године
Обиљежавање планинских путева и пјешачких стаза на дијелу Мајевице који припада општини Лопаре интензивно се проводи ових дана и на већем дијелу путокази су већ постављени. Акцију проводе запослени у Туристучкој организацији општине Лопаре на иницијативу општинских власти. Циљ ове акције да се заљубљеници у природу, становништво општине и сви посјетиоци ових крајева лакше снађу приликом боравка на планини и да лакше дођу до траженог циља, било да је то планински врх, извори чисте планиске воде, потоци, напуштена села и објекти другог значаја, рекао нам је Слободан Симикић, вођа екипе која врши обиљежавање. Поред лакше оријентације, овакве акције би требале допринијети и бољој и богатијој туристичкој понуди наше општине.