Одржано седмо регионално такмичење у познавању мањина

У Центру за културу и информисање Лопаре 25. новембра 2016. године одржано је седмо регионално такмичење о познавању националних мањина под називом „Упознајмо се – националне мањине у БиХ“. Такмичење је отворио начелник општине Лопаре др Радо Савић. Локалне заједнице општина Лопаре, Угљевик и град Бијељина финансијски подржавају ово такмичење у смислу превоза учесника и обезбјеђивања награда.
Регионално такмичење се организује у сарадњи са OSCE Мисијом у БиХ и представља седми у низу јединствених догађаја, који промовише учење и поучавање о 17 националних мањина у БиХ. Сваке године, осамнаест основних школа из регије, са око 130 ученика, наставника, педагога и директора, на веома креативан начин представи историју, културу, традицију, поезију, плес и кулинарске специјалитете националних мањина у БиХ. Након представа слиједи квиз знања, којим се кроз игру тестира знање ученика.
На такмичењу је учествовало 17 школа регије, а прва три мјеста освојиле су школе:
1. ЈУ ОШ „Дворови“, Дворови са националном мањином Русини,
2. ЈУ ОШ „Свети Сава“, Црњелово – Италијани,
3. ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“, Корај – Румуни.