Чешки амбасадор посјетио школу у Прибоју

У оквиру реализације „Омладинског микропројекта 2016“ чешки амбасадор Јакуб Скалник посјетио је основне школе у Прибоју и Теочаку. Пројекат је финансирала Амбасада Републике Чешке у БиХ, а имплементатори су НВО „ЕКО Леонардо“ из Прибоја и чешка организација „SEVER“. Амасадора су у Прибоју дочекали начелник општине Лопаре др Радо Савић, предсједник скупштине Миленко Ристић и директор школе Драган Јовић. Пројекат се проводи паралелно у двије локалне заједнице у два ентитета, Лопарама и Теочаку, а све у циљу побољшања самосталног рада и креативности ученика. Дјеца су препознала проблем и радила на његовом рјешавању уз помоћ наставника, ментора и локалних заједница. У ОШ „Вељко Чубриловић“ Прибој обновљен је школски парк и купљена спортска опрема, а у ОШ „Теочак“ постављена је монтажна бина.