И ми имамо волонтера из Риа

Начелник општине Лопаре Радо Савић организовао је 8. септембра 2016. године пријем за Миливоја Лујића из Прибоја, волонтера који се вратио са Олимпијских игара у Рио де Жанеиру. На Олимпијским играма у Рио де Жанеиру укупно је било ангажовано око 50.000 волонтера од 2 милиона пријављених, а Миливоје је један од укупно три волонтера из цијеле БиХ.
Миливоје је аплицирао на позив за волонтере на ОИ које су први пут организоване у Јужној Америци (Бразил-Рио де Жанеиро) у историји. Финансијску подршку за одлазак на ОИ пружила је Општина Лопаре, фирма „САС“ доо Прибој и Омладинска мрежа Југоисточне Европе (SEEYN).
Дневна дешавања и дио утисака са Олимпијских игара у Рио де Жанеиру можете прочитати на Миливојевом Facebook профилу и блогу – линкови у наставку.