Начелник уручио помоћ за 12 дијализних пацијената са подручја Лопара

У Лопарама је за 12 дијализних пацијената са подручја општине Лопаре данас уручена једнократна новчана помоћ од по 100 КМ коју су уручили начелник општине Радо Савић и предсједник скупштине Миленко Ристић.
„Ове године смо остварили сарадњу са Удружењем, ово је прва и конкретна акција и надам се да ћемо сарађивати и даље. Данас смо за наших 12 пацијената који иду на дијализу из Лопара обезбиједили по 100 КМ једнократне помоћи, а они сви су и корисници Центра за социјални рад и имају мјесечна примања од 82 КМ“, рекао је начелник општине Лопаре Радо Савић.
Предсједник Удружења дијализираних, трансплантираних и хроничних бубрежних болесника регије Бијељина Владимир Остојић каже да трошкови двоипогодишње дијализе једног пацијента одговарају износу трошкова за једну трансплантацију бубрега са постоперативним периодом у иностранству

.