Предавање пред почетак прољетне сјетве

Одјељење за привреду и друштвене дјелатности Општинске управе Лопаре је 18. марта 2016. године у сарадњи са Ресором за пружање стручних услуга у пољопривреди, Министарства пољoпривреде, шумарства и водопривреде РС, организовало централно предавање за пољопривреднике општине Лопаре пред почетак прољетних радова и сјетве култура. Теме предавања су биле:
1. Упис у регистар пољопривредних газдинстава, уредно вођење централног регистра и ажурирање података – предавач дипл. инж. пољ. Радинка Мићић из Ресора за пружање стручних услуга у пољопривреди;
2. ЗП хибриди и сорте које су предвиђене у производњи за 2016. годину – предавач др пољ. наука Драгиша Лопандић са Института за кукуруз „Земун поље“;
3. Производња сточне хране и афлатоксина – предавач дипл. инж. пољ. Миле Новаковић из Ресора за пружање стручних услуга у пољопривреди.