Лопаре посјетио министар просвјете и културе Горан Мутабџија

Општину Лопаре је 11.9.2014. године посјетио министар просвјете и културе Републике Српске, Горан Мутабџија. Министар се састао са начелником општине Лопаре, а састанку су присуствовали и директори основних школа и средњошколског центра Лопаре.
Начелник општине Лопаре др Радо Савић упознао је министра Мутабџију са ситуацијом након елемнтарних непогода које су задесиле ово подручје. – Надам се да ће посјета министра донијети нешто конкретно, у смислу реализације једног од захтјева директора који су били прије свега скромни када је у питању гријање школе и неки основни услови, увођење воде,-рекао је начелник.
Министар Мутабџија је рекао да је свјестан проблема везаних за клизишта које има ова локална заједница и да ће настојати да изађе максимално у сусрет захтјевима које је локална заједница презентовала. Једно од крупних питања које треба цјеловито сагледати и ријешити јесу задовољавајући, елемнтарни предуслови за одвијање наставног процеса, загријавање просторија и текућа вода.