Омладинскa банкa Лопаре: Потписани уговори са представницима 7 неформалних група младих

Дана 25. јуна 2014. године, у просторијама Скупштинске сале општине Лопаре одржана је церемонија уручивања чекова и потписивање уговора са представницима чланова 7 неформалних група чији су пројекти одобрени од стране Омладинске банке Лопаре. У оквиру програма Омладинска банка Лопаре, коју партнерски подржавају Општина Лопаре и Фондација Мозаик, на конкурсу за пројекте младих који је био отворен од 05. марта до 15. априла 2014. године пријављено је 9 пројекатa. Након извршеног процеса селекције од стране чланова одбора Омладинске банке Лопаре одобрено је 7 пројеката неформалних група младих. Неки од пројеката су:
– Пројекат „Да се чујемо“ који се односи на куповину микрофона у Центру за културу и информисање,
– Пројекат „Инфо кутак“, а његовом реализацијом ће се поставити огласна табла испред Дома културе,
– Пројекат „Аутобуска стајалишта“. Овим пројектом ће се обезбиједити два објекта аутобуског стајалишта у Бобетином Брду и други пројекти.
Фонд Омладинске банке у 2014. години су заједнички обезбиједили Општина Лопаре, Министарство породице омладине и спорта РС и фондација Мозаик од донатора USAID – a.