Клизишта угрожавају већину села општине Лопаре

Тешка ситуација и даље на цијелом подручју општине Лопаре. Једино је позитивно што су престале обилне падавине.

Тек сада се уочавају катострофалне посљедице падавина, које се огледају у настајању великих клизишта.

Најтежа ситуација је у МЗ Подгора, Бријест и Липовице.
Због клизишта које угрожавају куће и помоћне објекте у МЗ Липовице 26 грађана је евакуисано и привремено смјештено у мјесну читаоницу у Липовицама. Цивилна заштита Лопаре је обезбједила кревете ћебад, храну и воду. У мјесту Бријест су, евакуисане двије породице, а у Подгори три породице ,које су смјештај нашли код родбине.
У мјесту Тобут једна породица се буквално спасила од огромног клизишта које је буквлано прогутало кућу и помоћне објекте.
Непроходни су путеви према Тузли и Брчком и регионални пут према Пиперима. Већина локалних путева је у прекиду због одрона и клизишта.
Очекује се да ће до краја дана пут Лопаре –Брчко бити проходан за саобраћај, јер се стално ради на проћишћавању одрона.
Клизишта, који грађани пријављују из свих мјесних заједница општине Лопаре покушавају се дијелом санирати, а према приоритетима које утврђује Кризни штаб општине Лопаре.
Напајање ел.енергијом још није у потпуности нормализовано. Половина општине још нема струју.
Екипе водовода су на терену и отклањају кварове како би побољшали водоснабдијевање.

Штаб за ванредне ситуације прати стање на терену.
За додатне информације, као и пријаве ургожености од непогода могу се контактирати путем телефона:
065 319 901 – Стево Тодоровић, референт за цизилну заштиту,
065 539 967 – Жељко Керовић, Начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности,
065 222 192 – др Радо Савић, Начелник општине Лопаре.