Кризни штаб општине Лопаре за ванредне ситуације – ОБАВЈЕШТЕЊЕ

18.05.2014. Обавјештење

Клизишта и даље угрожавју куће и инфраструктурне објекте
На подручју општине Лопаре до сада је пријављено више од 111 уништених, или оштећених кућа и објеката.
Апелујемо на грађане који пријављују нова клизишта и проблеме у својим домаћинствима да имају стрпљења, а за помоћ могу да се обрате Кризном штабу општине Лопаре. Општина Лопаре ће накнадно утврдити штете настале од клизишта.
Путне комуникације од Лопара према Тузли, Бијељини и Брчком су проходне, захваљујући ангажовању локaлних грађевинских фирми, БН путу, и ватрогасцима Лопара.
Проблем представљају локални путеви који су знатно оштећени кроз сва села општине Лопаре, Сва расположива грађевинска механизација ангажоване је на терену на санирању посљедица.
Телефонске комуникације су отежане. Снабдијевање електричном енергијом је боље него јуче, а више од 90 % општине Лопаре има струју. Водоснабдијевање Лопара је нормализовано.

Пријаве ургожености од непогода могу се контактирати путем телефона:
065 319 901 – Стево Тодоровић, референт за цизилну заштиту,
065 539 967 – Жељко Керовић, Начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности,
065 222 192 – др Радо Савић, Начелник општине Лопаре.