НАЧЕЛНИК САВИЋ РАЗГОВАРАО СА ПРЕДСТАВНИЦИМА ЕКОЛОШКОГ УДРУЖЕЊА ЕКО-ПУТ ИЗ БИЈЕЉИНЕ

Начелник општине Лопаре Радо Савић је одржао састанак са представницима еколошког удружења Еко пут из Бијељине на коме је разговарано о наставку кампање против отварања рудника литијума на простору Мајевице.
“Наша локална заједница у својој борби против отварања рудника литијума треба помоћ свих, а нарочито људи из еколошких удружења”, рекао је Савић.
Он је најавио и скори састанак са већим бројем еколошких удружења, а након тога и друге конкретне мјере како би се истрајало у правцу да не дође до реализације наведеног пројекта.
Снежана Јагодић Вујић, предсједник Еколошког удружења Еко пут је саопштила да сви који су против пројекта рудника у Лопарама, заједно остају на путу борбе да се заустави његова реализација, као и других сличних пројеката на много широј регији.
“Планирамо још један састанак у Лопарама, у наредне двије седмице, на нивоу еко-мреже како би предузели неке конкретне кораке до краја ове године”, навела је Вујићева.
Она је рекла да им је конкретно у плану да организују грађанску иницијативу у свим мајевичким општинама и градовима у Републици Српској и Федерацији БиХ како би у исто вријеме скупили потписе за петицију.