СЛАВА ХРАМА У МАЧКОВЦУ

У Мачковцу је обиљежена Мала Госпојина, слава храма Рођења Пресвете Богородице.
Свету литургију је предводио протојереј ставрофор Драгомир Лазаревић уз саслужење више свештеника.
Према ријечима протојереја Душка Ђурића, старјешине Храма у Мачковцу у цркви је поред урађених конструкцијских радови заштите Храма од влаге, који су завршени прошле године, инасталирано гријање и хлађење.
„Сваке године, традиционално на овај празник се окупљамо у овом Храму који посвећен Рођењу Пресвете Богородице, у славу и у част Пресвете Мајке Божије“, навео је протојерјеј Ђурић.
Обиљежавању славе храма су поред бројних вјерника присуствовали и начелник Општине Лопаре Радо Савић, предсједник Скупштине Миленко Ристић и Желимир Нешковић, делегат из реда српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ.
Након литургије и литије око храма, освјештан је и преломљен славски колач, а затим је настављено празнично славље уз трпезу љубави и котлићијаду.