НАЧЕЛНИК САВИЋ ПРИСУСТВОВАО ОБИЉЕЖАВАЊУ ДАНА ОПШТИНЕ ТРСТЕНИК

Општина Трстеник обиљежава 15. октобар Дан општине и дан када је Трстеник ослобођен од окупатора у Другом свјетском рату.
Програм обиљежавања Дана општине започео је полагањем вијенаца на споменик палим борцима и организованим пријемом за званице у Дому културе.
Потом је одржана Свечана сједница Скупштине општине Трстеник и Свечана академија поводом Дана општине.
Поред бројних представника Дану општине Трстеник присуствовала је и делегација општине Лопаре коју су чинили начелник општине Лопаре Радо Савић и директор Дома здравља Лопаре Желимир Нешковић, а присутни су били представници општине Челинац из Републике Српске на челу са начелником Владом Глигорићем.
„Са предсједницом општине Трстеник Миленом Турк договорили смо потписивање Повеље о братимљењу наших двију општина, коју ћемо потписати наредне године у Лопарама“, рекао је начелник општине Лопаре Радо Савић.
Програм обиљежавања Дана општине се завршава концертом групе Ван Гог који ће бити одржан вечерас на платоу испред општинске управе у Трстенику са почетком у 20:00 сати.