ПРАЗНИК ЈЕ ПОДСТИЦАЈ ЗА БРИГУ О ПОРОДИЦИ И ДРУШТВУ

Начелник општине Лопаре Радо Савић изјавио је данас да празнични дух Васкрса треба да буде додатни подстицај за бригу о породици и заједничким настојањима да се унаприједи мајевички крај.

Савић је учествовао у акцији Актива младих СДС-а Лопаре који су организовали подјелу васкршњих јаја суграђанима.

Потпредсједник Општинског одбора странке Желимир Нешковић честитао је Васкрс грађанима Републике Српске и бројној мајевичкој дијаспори, уз поруку да се, славећи Христово Васкрсење, слави празник мира и љубави и побједа живота над смрћу.

Предсједник Удружења српских привредника у Шварцарској Стојан Стевановић рекао је новинарима да људима из дијаспоре много значе доласци у родни крај, посебно на велике православне празнике.

Стевановић је најавио наставак њихове подршке за развој мајевичког краја, обнову школа и помоћ за социјално-угрожене становнике Лопара.