Сусрет бивших акцијаша „Мајевица зове“

Испред ОШ „Свети Сава“ у Лопарама 27. маја 2017. године свечано су отворени II сусрети бивших акцијаша „Мајевица зове“.
Манифестацији је присуствовало око 50 бивших акцијаша из Београда, Беле Цркве, Делиблата, Кикинде, Смедерева, Новог Сада, Панчева, Скопља, Сарајева, Велења, Брезе, Тузле, Вареша, Бијељине, Угљевика и Лопара како би се присјетили некадашњих омладинских радних акција. Након дефилеа кроз Лопаре дружење је настављено код спомен парка на Вукосавцима. Ове сусрете организовало је УГ „Мајевички акцијаши“ Лопаре уз помоћ Министарства трвине и туризма РС, Општине Лопаре, „Термоелектро“ Брчко, „САС“ д.о.о. Прибој, СУР „Helvetia“ Лопаре, СПКД „Просвјета“ Лопаре, Удружења жена Мајевице, ЈКП „Чистоћа“, Педагошког факултета из Бијељине и карате клуба „Мајевица“ Лопаре.