Промоција пројекта „Једнака права за све“

Лопаре, 07. април 2017. године
Поводом промпоције пројекта „Једнака права за све“, као и обиљежавања свјетског дана здравља Удружење параплегичара, обољелих од дјечије парализе и осталих трајних инвалидности општине Лопаре организовало је свечаност у Центру за културу. „Поменути пројекат имао је за циљ промовисање права и проблема са којима се суочавају особе са инвалидитетом, а у склопу пројекта вршен је обилазак, од стране чланова удружења, два старачка дома у Лопарама гдје су дијељени поклон-пакети. „ – рекао је Перо Савић, предсједник удружења. Пригодним ријечима подршке пројекту и лицима са инвалидитетом скупу су се обратили др Радо Савић, начелник општине Лопаре, др Желимир Нешковић, посланик у НС Републике Српске и представници сродних удружења из Приједора и Бијељине. Овај пројекат су финансирали Министарство за људска права и избјеглице БиХ и општина Лопаре.