Постхумна одликовања за 9 бораца

У Лопарама је 23.12.2016. године одржана церемонија постхумне додјеле одликовања за заслуге стечене у борби против непријатеља и ослобођење Републике Српске. Церемонији су присуствовали предсједник БОРС-а, начелник општине, предсједник скупштине, представници општинске и градских борачких организација као и представници породица погинулих бораца.
Одликовања је породицама погинулих српских бораца из Брчког, Бијељине и Лопара уручио предсједник Борачке организације Републике Српске Миломир Савчић.
Девет бораца који су постхумно одликовани су: Марковић Јово из Брчког, Савић Саво из Брчког, Пантић Ђорђо из Брчког, Петровић Милан из Бијељине, Стјепановић Драго из Бијељине, Калајџић Млађан из Бијељине, Савић Микица из Бијељине, Медић Ђоко из Лопара и Медић Милорад из Лопара. Они се налазе међу 250 бораца ВРС који су, ове године, постхумно одликовани Одлуком предсједника РС Милорада Додика.