Реализација пројеката Омладинске банке у 2016. години

Омладинска банка Лопаре је у 2016. години подржала 4 пројекта у сарадњи са Фондацијом Мозаик и Општином Лопаре. Реализовани су пројекти:
„Селекција и рециклажа, екологија нам је надража“
Пројектом су набављена 3 велика контејнера за смеће капацитета и 30 пластичних канти за смеће од 120 литара. Укупна вриједност пројекта износи 4.639,30 КМ, од тога 1.640,00 КМ је допринос заједнице у роби и услугама, а износ који је одобрила Фондација Мозаик је 2.999,30 КМ.
„Аутобуска стајалишта са огласним таблама“
Пројекат се састоји у набавци два аутобуска стајалишта која су постављена у Прибоју. Стајалишта су специфична по томе што се у оквиру њих налазе огласне табле за информисање грађана. Укупна вриједност пројекта износи 4.500,00 КМ, од тога допринос заједнице у роби и услугама износи 1.500,00 КМ док је износ од 3.000,00 КМ одобрен од стране Фондације Мозаик.
„Инфо портал Лопаре“
Пројекат се односи на израду веб сајта за информисање грађана општине Лопаре и набавку техничке опреме (фото-апарат, лаптоп, штампач). Опрема се користи за праћење свих културних, спортских и других збивања на подручју општине. Укупна вриједност пројекта износи 4.500,00 КМ, износ од 1.500,00 КМ представља допринос заједнице у роби и услугама, а износ од 3.000,00 КМ је одобрила Фондација Мозаик.
„Праксом до будућности“
Пројекат се односи на набавку опреме како би се могла несметано обављати пракса у средњој стручној школи електро-техничког смјера, као и оснивање Иноваторске секције, а све у циљу спречавања одласка младих из Лопара на школовање у друге локалне средине. Вриједност пројекта износи 3.000,00 КМ. Фондација Мозаик за овај пројекат је одобрила износ од 2.000,00 КМ док износ од 1.000,00 КМ представља допринос заједнице у роби и услугама.