Лопарски ватрогасци сами оспособили теренско возило

Припадници Ватрогасне јединице у Лопарама својим заједничким трудом и залагањем успјели су оспособити технички неисправно моторно возило. Ријеч је о војном возилу „Pinzgauer“. Ватрогасна јединица Лопаре је од војске добила два оваква технички неисправна возила и крајем 2014. почела је ова акција лопарских ватрогасаца да оспособе једно возило за потребе јединице.
Ватрогасци су својим знањем ријешили питања механичких склопова, фарбања, лакирања и монтирања нових дијелова уз финансијску подршку општине Лопаре.
Припадници Ватрогасне јединице имали су од почетка ове године 16 интервенција. У Ватрогасној јединици у Лопарама ради 14 ватрогасаца, а од возила посједују два ватрогасна камиона и два теренска возила.