„Мајевичко посијело 2016“

У суботу 12. марта одржано је финално вече традиционалне манифестације „Мајевичко посијело 2016“ које је организовало СПКД „Просвјета“ Лопаре у сарадњи са Центром за културу и информисање, под покровитељством општине Лопаре. Публика је имала прилику да погледа наступе најуспјешнијих представника неколико мјесних заједница општине Лопаре у традиционалним дисциплинама народног стваралаштва.
У културно – умјетничком програму представили су се учесници у свирању на традиционалним мајевичким инструментима, вокално – инструменталне групе, као и изворне вокалне групе секције за очување народне традиције. Фестивалско вече обогаћено је и изложбом кућне радиности Борке Влачић. Програм су обогатили и фолклорни ансамбли СПКД „Просвјета“ Лопаре и пододбор Прибој, као и гости из КУД „Илићка“ Брчко. Заслужнима за реализацију ове манифестације уручене су награде и захвалнице.