Започета израда плана интегритета

Пројекат „Јачање интегритета локалне самоуправе“ који проводи Transparency International BiH започет је 15. октобра 2015. године у Лопарама. Начелник општине Лопаре као и представници ове јединице локалне самоуправе активно су учествовли на првом тренингу пројекта. У пројекту учествују и општине Сребреник, Живинице и Пелагићево. Transparency International BiH у сарадњи са 20 општина настојаће да кроз тренинг запослених у локалној заједници допринесе побољшању функционисања ових локалних самоуправа. План интегритета садржи одређене активности и мјере како би се смањили и редуковали ризици или неке ризичне активности које би могле довести до неких коруптивних радњи или смањити транспарентност и одговорност у раду јединица локалне самоуправе. Свака локална заједница изградиће одређен план интегритета који ће јој помоћи да посао обавља што транспарентније са циљем спречавања злоупотреба у раду. Пројекат подразумјева мјере које треба да се предузму да би рад био транспарентнији, ефикаснији и да би био што ближе грађанима. Први корак учињен је кроз овај тренинг и показана је добра воља против негативних појава које су широко распрострањене у друштву.