Откривен и освештан споменик у Миросавцима

Погинулим борцима из Миросаваца 19. септембра 2015. године откривен је и освештан споменик. Симбол страдања српских бораца и цивила у протеклом одбрамбено – отаџбинском рату на подручју села Миросавци открили су чланови породица погинулих, а освећењу су присуствовали и вијенце положили замјеник начелника општине, предсједник скупштине, народни посланик уз представнике општинске борачке, мјесне борачке организације као и мјештани села. 23. септембра 1992. године извршен је општи напад тзв. Армије БиХ на ово село, погинуло је 14 бораца и у првом налету није се могао одбранити положај. Тзв. Армија БиХ је упала у ово село опљачкала га и спалила, остале су посљедице у виду погинулих и рањених, почињени су сурови злочини за које још нема епилога на суду.