Одржан VIII Ликовни сабор на Мајевици

У организацији „Атељеа 313“ професора Миладина Лукића, а под покровитељством општине Лопаре, у Горњем Прибоју код Лопара одржан је VIII Ликовни сабор „Мајевица 2015“. На ликовном сабору учествовали су:
1. Милутин Дедић
2. Снежана Лазаревић – Бекрић
3. Биљана Врбић – Мачак
4. Весна Радојчић
5. Љиљана Стојановић
6. Душан Микоњић
7. Мила Гвардиол
8. Јелена Неговановић
9. Ђорђе Симић
10. Милорад Маравић
11. Марија Александровић
12. Ивана Граховац
13. Миладин Лукић који је уједно и домаћин ове манифестације.
Сви учесници ликовног сабора су узели активно учешће у сабору и урадили значајан број умјетничких дјела. Ликовни сабор је посјетио велики број грађана општине Лопаре и других општина.
У току ликовног сабора, а у сусрет стогодишњици доласка Срба на Крф 1916. године, господин Милутин Дедић одржао је предавање у Центру за културу и информисање у Лопарама на тему: „Колевка бајке за сва времена“.
У суботу 27. јуна 2015. године одржана је изложба свих умјетничких дјела које су умјетници створили у току сабора. Том изложбом је успјешно завршен VIII Ликовни сабор „Мајевица 2015“. Изложба слика са VIII Ликовног сабора биће уприличена 27. јула у Центру за културу током трајања манифестације „Дани дијаспоре“.