Уручена златна значка митрополији аустралијско – новозеландској

На Спасовдан 2015. године, начелник општине Лопаре, Радо Савић и предсједник СО-е, Миленко Ристић уручили су у Бијељини у Епархији зворничко – тузланској златну значку господину Иринеју аустралијско-новозеландском. Поводом уручивања златне значке владика Хризостом организовао је пријем за представнике општина и свештенство. Скупштина општине Лопаре је на редовној сједници 22. априла 2015. године донијела одлуку да се између осталих, Митрополији аусталијско – новозеландској додијели „Златна значка општине Лопаре“ због указане помоћи становништву Мајевице. Српски народ Аустралије и Новог Зеланда прикупио је значајна средства за становништво Србије и Републике Српске које је погођено поплавама и клизиштима и на подручју општине Лопаре уручено је 144.500 КМ за породице које су остале без крова над главом. Угрожене породице добиле су по 1000 аустралијских долара које им је лично уручио владика Иринеј након обиласка локација у Прибоју, Тобуту и Лопарама.