Традиционални Међуетнички еколошко – бициклистички сусрет

У Прибоју су 19. априла 2015. године одржани трећи, традиционални Међуетнички еколошко – бициклистички сусрети поводом Дана планете Земље. Око седамдесет младих из Прибоја, Лопара, Теочака, Сапне, Зворника, Бијељине, Тузле, Лукавца, Добоја, Брчког и других мјеста БиХ-а наставили са активностима које је иницирала мрежа невладиних организација окупљена током реализације више пројеката међуетничке сарадње финансираних од стране Амбасаде САД-а у Сарајеву. Током еколошког дијела церемоније млади су окопали засађене саднице, почистили простор Парка толеранције у центру Прибоја и засадили цвијеће. Овогодишња брдско – бициклистичка сезона отворена је вожњом од Дома културе у Прибоју ка језеру Снијежници, преко Растошнице, Обршина и Џемата затварајући круг. Општина Лопаре подржава ову активност, а начелник општине др Радо Савић традиционално је испратио учеснике.