Отварање Ветеринарске клинике у Лопарама

У Ветеринарској станици у Мачковцу данас је одржана свечана церемонија отварања Ветеринарске клинике и почетак проведбе плана управљања популацијом паса. План су израдили представници локалне заједнице у Лопарама уз финансијску и техничку подршку Развојног програма Уједињених нација (UNDP) у БиХ и Међународног фонда за добробит животиња (IFAW). Траку су свечано пресјекли др Радо Савић, начелник општине Лопаре, Kate Nattrass Atema, директорица IFAW-a и Амела Ћосовић-Медић, вођа за правосуђе и заштиту у UNDP-ју. Заслужнима за реализацију овог плана/програма додијељене су захвалнице и сертификати. План ће проводити представници институција, одговорних општинских органа, ветеринарске станице, образовних установа, полиције, дома здравља, туристичке заједнице, ловаца и удружења љубитеља животиња.