Мајевичко посијело 2015

У недјељу (22. фебруара) одржано је завршно вече манифестације „Мајевичко посијело 2015“ у Центру за културу Лопаре. Сусрете су организовали СПКД „Просвјета“ Лопаре и Центар за културу и информисање Лопаре, под покровитељством општине Лопаре. Публика је имала прилику да погледа наступе најуспјешнијих представника неколико мјесних заједница наше општине у традиционалним дисциплинама народног стваралаштва. У културно – умјетничком програму представили су се учесници у свирању на традиционалним мајевичким инструментима као и изворне вокалне групе. Гост вечери било је КУД „Средња Слатина“ из Шамца. Програм су обогатили и фолклорни ансамбли из Лопара и Прибоја. Заслужнима за реализацију ове манифестације уручене су награде и захвалнице. Подршку реализацији овогодишњег одржавања манифестације дају и мјесне заједнице: Пукиш, Пипери, Липовице, Козјак, Бобетино Брдо, Бријест, Мртвица, Пушковац, Вукосавци и Лопаре.