Општина Лопаре наставља сарадњу са фондацијом „Мозаик“

11. новембра у Сали Скупштине оштине Лопаре одржана је церемонија промоције постигнутих резултата 7 пројеката младих подржаних у 2014. години. Омладинска банка Лопаре у 2014. години подржала је 7 пројеката младих од којих је свих 7 успјешно реализовано. Програм Омладинске банке Лопаре партнерски подржавају општина Лопаре и фондација „Мозаик“. Укупна вриједност пројеката износи 20.000 КМ, од чега је из фонда Омладинске банке Лопаре обезбијеђено 9.977 КМ, а неформалне групе младих су обезбиједиле укупно 10.024 КМ.
У сарадњи са фондацијом Мозаик реaлизује се и пројекат санације водовода у Јабланици и Липовицама. Пројекат се финансира захваљујући донацијама запослених у компанији „Japan Tobacco Intrenational“. Укупна обезбијеђена средства су 16.900 КМ за куповину материјала, а мјештани се сами организују за извођење радова. У току су радови водовода у Липовицама за 6 породица чије су куће изграђене након клизишта и реконструкција оштећеног водовода у Јабланици којим се снабдијева 96 домаћинстава. Општина и мјештани учествују са средствима од 4 хиљаде КМ за пројекат у Јабланици, а у Липовицама вриједност материјала финансира фондација „Мозаик“.