Потписани уговори са фондацијом „Мозаик“ о суфинансирању два пројекта

Данас је у кабинету начелника потписан уговор о суфинансирању два пројекта између општине Лопаре и фондације „Мозаик“. Ради се о санацији мјесних водовода на подручју Јабланице и Липовица. Oво је још један у низу од пројеката који реализујe фондација „Мозаик“ на подручју наше општине. Укупна обезбијеђена средства су 16900КМ за куповину матријала, а мјештани ће се сами организовати за извођење радова. Радиће се два водовода у Липовицама за 6 породица чије су куће изграђене након клизишта, те реконструкција оштећеног водовода у Јабланици, а којим се снабдијева 96 домаћинстава. Општина и мјештани учествују са средствима од 4 хиљаде КМ за пројекат у Јабланици, а у Липовицама вриједност материјала финансира фондација „Мозаик“.