Делегација општине Лопаре посјетила град Салзбург и Матигхофен

Делегација општине Лопаре је у периоду 17.-19. септембра посјетила град Салзбург и Матигхофен у Аутрији. Начелник општине Радо Савић са сарадницима посјетио је град Салзбург гдје је разговарао са градоначелником господином др Хајнцом Шаденом и његовим сарадницима. Том приликом град Салзбург је донирао општини Лопаре камион за прикупљање чврстог отпада, запремине 18 кубика, марке „Мерцедес“. Поред града Салзбурга, делегација општине Лопаре је посјетила и град Матигхофен, послије међусобног представљања општина Лопара и Матигхофена договрена је посјета градоначелника Фридриха Шварценхофера општини Лопаре током 2015. године и конкретан почетак размјене у култури и спорту што би на крају довело и до економске сарадње. Делегација из Лопара је посјетила и „КТМ“ фабрику бицикала у Матигхофену и друга значајна мјеста у граду Матигхофену. У делегацији општине Лопаре били су начелник општине Лопаре др Радо Савић, предсједник СО Миленко Ристић, начелник одјељења за привреду и друштвене дјелатности Жељко Керовић и директор Туристичке организације Лопаре Слободан Симикић. Општина Лопаре се захваљује људима који су омогућили рализацију ове посјете, господину Златку Стојановићу и господину Хајнцу Швабу.