Освештан храм у Растошници

У недјељу 3. августа освћен је храм Св. великомученика кнеза Лазара у Растошници. Свету архијерејску Литурију и чин осећења служио је Његово Преосвештенство Владика зворничко-тузлански Господин Хризостом уз саслужење свештенства и присуство великог број вјерника из Растошнице и околних села.
Изградња и освећење цркве је од великог значаја за ово српско повратничко село које се налази у општини Сапна. Прије рата Растошница је припадала општини Зворник и бројила је више од 900 домаћинстава. Након рата повратак је веома мали, до 80-ак претежно старачких домаћинстава, рекао је О. Јеремија Лазић надлежни свештеник и парох прибојске парохије.
Надамо се да ћемо изградњом и обновом овог храма помоћи и оснажити повратак српског живља у Растошницу, додао је је начелник општине Лопаре, др Радо Савић.
Општина Лопаре је финансијски учествовала у изградњи храма у Растошници, износом од 5000КМ.