Клизишта односе куће

На подручју општине Лопаре до сада је пријављено више од 100 уништених, односно срушених или оштећених кућа и објеката.
Грађани стално пријављују нове проблеме у својим домаћинствима.
Најтеже је стање је у селима Липовице, Бријест, Подгора, Тобут, Миросавци и Горњи Мачковац, када су у питању клизишта грађани су исељени углавном код родбине и пријатеља, а стари и изнемогли су смјештени у старачке домове на подручју општине Лопаре. у Липовицама у мјесној читаоници смјештено је 26 становника из засеока Стјепановићи-Липовице.
Кризни штаб за ванредне ситуације Лопара, ватрогасци, Општина, приватне фирме и добровољци , око 300 људи је ангажовано да пружају помоћ угроженом становништву,
путне комуникације од Лопара према Тузли, Бијељини и Берчком су проходне, захваљујући ангажовању локланих грађевинских фирми , БН путу, и ватрогасцима Лоапра.
Проблем представљају локални путеви кроз сва села општине Лопаре, који су тешко проходни усљед одрона и клизишта. (Беговићи, Горњи Мачковац, Брусница, Милино Село-КОрај и друга мјеста).
Клизањем два брда у мјесту Брусница створена је акумулација воде у дужини од 500 метара, која не пријети становништву.
Снабдијевање електричном енергијом је боље него јуче, и више од половине општине Лопаре има струју.
Телефонске комуникације су отежане, јер мобилан телефонија не ради.
Водоснабдијевање Лопара још није нормализовано.
На територији општине Лопаре тренутно нема падавина.
Поплаве су тешка елементарна непогода, али клизишта још тежа са трајним посљедицама. Општини и становништву предстоји тешки дани у обнови кућа и инфраструктуре.
Помоћ су понудли и људи из дијаспоре. Тренутно ангажоване екипе држе ситуацију под контролом.