Акција стерилизације паса на подручју општине Лопаре

Ветеринарска станица Лопаре у сарадњи са општином Лопаре започела је акцију стерилизације власничких паса као и паса луталица.
Циљ ове акције је да се спријечи неконтролисано размножавање и елиминишу проблеми који су настали поводом тога. У нашој средини нарочито је изражен проблем паса луталица који наносе штету у урбаним и сеоским насељима нападајући људе и стоку. Обзиром на законска ограничења када је у питању смањење броја паса луталица општинска управа општине Лопаре се одлучила да затражи стручну помоћ Ветеринарске станице Лопаре и заједнички је договорено да се крене у акцију стерилизације паса, како власничких тако и луталица.
Пси луталице ће бити стерилисани, вакцинисани и обиљежени о трошку општине.
За власничке псе трошкове стерилизције ће сносити општина, а трошкове вакцинације власници паса.
Сви заинтересовани могу да се јаве у Ветеринарску станицу Лопаре како би заказали инретвенцију за свога пса на бројеве: 055/650-038, 065/628-053 (др вет. Зоран Јокић).
Опширније о Плану управљања популацијом паса на подручју општине Лопаре http://www.opstinalopare.com/?p=2548