Вакуф: Нова расвјета

У МЗ Вакуф пуштена је у рад улична расвјета са 46 штедљивих сијалица. Сијалице, потребну опрему и постављање финансирала је општина Лопаре, а представници МЗ Вакуф су се обавезали да ће плаћати утрошак електричне енергије за поменуту расвјету. Вриједност инвестиције је 7.000,00КМ.
Село Вакуф је једна од добро организованих мјесних заједница на подручју општине Лопаре чији су становници претежно запослени у земљама западне Европе, те веома радо се укључују у све акције које доприносе побољшању услова живота у њиховом мјесту. У овој години је још планирано да заједнички, мјештани Вакуфа, општина Лопаре и министарство за борачка питања, изграде споменик погинулим борцима отаџбинског рата, а такође договорена је поправка локалног пута, те активности на проширењу мјесног гробља.