ПРЕДСТАВЉАЊЕ ОПШТИНЕ ЛОПАРЕ У ЕМИСИЈИ „ЖИКИНА ШАРЕНИЦА“

У недјељу, 22. 12. 2013. године, у емисији „Жикина Шареница“ на РТС-у, нашу Општину успјешно су представили др Желимир Нешковић, мр Весна Јовић и чланови фолклорних секција СПКД „Просвјета“.
Јавност је упознала несебичног и хуманог доктора у акцији: „Заштита здравља становништва у најудаљенијим селима општине Лопаре“, током које др Нешковић путује у наведена села гдје врши превентивне прегледе и пружа здравствену заштиту становништву.
Истакнуто је да се акција наставља и у наредној години и да ће прегледима бити обухваћени становници најудаљенијих села наше Општине.
О културном дјеловању на територији наше општине говорила је мр Весна Јовић, предсједник ОО СПКД „Просвјета“ Лопаре. „Просвјета“ је у овој години у потпуности реализовала свој Програм рада. Посебно је истакнута реализација пројекта „Отворимо врата Домова културе“ у оквиру које су у 10 мјесних заједница, одржани културно-забавни програми. У појединим селима, ово су били први културно-забавни садржаји након 20 и више година.
У музичком дијелу „Жикине Шаренице“ наступила су два фолклорна ансамбла СПКД „Просвјета“ са кореографијама:
„Игре из Шумадије“, кореографа Младена Васиљевића и
„Влашке игре“, кореографа Живана Симикића.
Ивана Миљуш Томић, („Народна књига“) и писац Јово Кнежевић поклонили су комплет књига за „Просвјетину“ библиотеку.