Пројекат „Млади граде будућност“ у Лопарама

У оквиру пројекта „Млади граде будућност“ група 32 младих из Лопара и Челића раде свој друштвено корисни рад у виду обнове и реконструкције полигона за спорт и рекреацију у Основној школи „Свети Сава“ Лопаре. Носилац пројекта је америчка организација YouthBuild International, а локални партнери су PRONI Центар за омладински развој и Центар за одрживи развој. Пројекат је подржан од народа Сједињених Америчких Држава – путем USAID-a. Кроз интензиван образовни и практични програм млади ће стећи знања потребна за побољшање своје позиције у друштвеном и економском животу своје заједнице. Пројекат „Млади граде будућност у Брчко дистрикту БиХ“ се имплементира на подручју Брчко дистрикта и општина Градачац, Пелагићево, Лопаре и Челић у периоду од априла 2011 до децембра 2013.године. Пројекат је значајан за младе људе у нашој локалној заједници који су кроз рад активно укључени. Општина Лопаре ће подржати пројекат „Млади граде будућност“ и омогућити да се у Општини и у Јавним установама, чији је она оснивач, обави и радна пракса за ове младе људе у трајању од мјесец дана, додао је Начелник општине Лопаре Др Радо Савић.