Позив Општинске управе Лопаре потенцијалним инвеститорима

САВИЋ: ИНВЕСТИТОРИ НЕЋЕ ИМАТИ АДМИНИСТРАТИВНЕ БАРИЈЕРЕ

Општинска управа Лопаре позива све заинтересоване инвеститоре да дођу на разговоре уколико су заинтересовани за инвестиције на овом подручју. Из Општинске администрације обећавају максималну помоћ, између осталог да ће обезбиједити неопходну инфраструктуру потенцијалним инвеститорима. – Општина Лопаре учиниће све да инвестирање заинтересованих привредника буде што једноставније, односно да не буде административних баријера. Општина ће помоћи потенцијалним инвеститорима у свим могућим сегментима, а што је у нашим могућностима, рекао је Радо Савић, начелник општине Лопаре.
ПРОЈЕКТИ У ТОКУ

У Лопарама је у овој години заживио већ један пројекат, у којем је општина Лопаре помогла инвеститорима око инфраструктуре. У питању је изградња објекта укупне површине 1.600 квадратних метара. У једном дијелог овог објекта биће погон за металску индустрију, док ће у другом дијелу бити савремени свадбени салон. Општина је финансирала изградњу приступних путева ка овом модерном комплексу, што је олакшица за инвеститоре Стојана Стевановића и Јовицу Миљића, који су поријеклом са овог подручја, а тренутно живе у Швајцарској. Стављање у функцију ових објеката, што ће омогућити и нова радна мјеста, очекује се већ у прољеће наредне године. -У питању је инвестиција од око пола милиона КМ. Инвеститори су наши људи из дијаспоре, а све је ишло преко Удружења Мајевичана. Објекат се гради на земљишту у индустријској зони, рекао је Савић. Он је напоменуо да је ове године у Лопарама отворен први свадбени салон у који је инвеститор из Лопара уложио око 500 хиљада КМ, тако да ће Лопаре од наредне године имати још један савремен објекат овог типа.

извор: Семберске Новине